مقدمه:

   یکی از شاخص های مهم نشان دهنده پیشرفت یک کشور، داشتن نیروی فنی و ماهر می باشد. وجود نیروی تحصیلکرده در دانشگاه با توجه به فاصله زیاد مباحث دانشگاهی با صنعت و مباحث کاربردی، نمیتواند پاسخگوی تامین نیاز صنایع داخل کشور باشد.

با توجه به وجود ذخایر عظیم نفت و گازی در داخل کشور عزیزمان، همواره صنعت نفت و گاز یکی از مهمترین صنایع داخل کشور محسوب می شود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی و رفتن به سوی خودکفایی، تامین نیروی متخصص این صنعت همواره از مهمترین نیازهای آموزشی جامعه بوده است.

   آموزشگاه ایجوش در زمان تاسیس با هدف ایجاد یک سیستم فراگیر آموزشی بوجود آمد. که خوشبختانه در سالهای اخیر در این زمینه یکی از موفقترین سازمان های داخل کشور بوده است. در زمان تحریم و رکود شدید اقتصادی تنها آموزشگاهایی همچون ایجوش به فعالیت آموزشی خود ادامه دادند به طوری که سالیانه هزاران در دوره های آموزشگاه شرکت نموده و موفق به دریافت گواهینامه می شوند. این عزیزان یا در پروژه های داخل کشور فعال بوده و یا با آموزش دیده شده وارد صنعت بزرگ نفت و گازی می شوند.

   اما در همین دوره فعالیت ایجوش تنها به داخل کشور محدود نبوده و بسیاری از ایرانیان خارج از کشور نیز در دوره های این آموزشگاه شرکت نموده اند. حتی با کمک این عزیزان تعدادی غیرایرانی نیز موفق به دریافت گواهینامه از آموزشگاه ایجوش شده اند. تا اینکه به دلیل درخواست های مکرر ایجوش با ایجاد نمایندگی در کشورهای سوئد و ترکیه موافقت نموده و در حال حاضر تاسیس نمایندگی در این کشورها در مراحل اداری می باشد. ولی موافقات کشورهای مورد نظر با تاسیس نمایندگی در کشورشان با توجه به خدمات و سابقه آموزشگاه ایجوش انجام شده است.

   بی شک این موفقیت را مدیون دانشجویان و پرسنل زحمت کش آموزشگاه بوده ایم. ما به دانشجویان خود که هم اکنون در شرکت های معتبر داخلی و خارجی فعالیت می نمایند افتخار می نماییم. دانشجویانی که هم اکنون در شرکت های معتبر کشورهای کاندادا، استرالیا، آمریکا، ایتالیا، سوئد، آلمان، اتریش، هلند، عراق، افغانستان و … فعال هستند. (بزودی کلیه تقدیر نامه ها  از شرکت های خارجی در کشورهای ذکر شده به رزومه آموزشگاه اضافه می شود)

تاریخچه تاسیس:

   آموزشگاه فنی و حرفه ای ایجوش دارای مجوزات مختلف از ارگانهای دولتی مانند وزارت کار و رفاه اجتماعی (پروانه آموزشگاهی به شماره ۴۶۷)، سازمان ملی استاندارد و تایید صلاحیت ملی (با عنوان انطباق کیفیت آسیا به شماره مجوز NIC-110)، وزارت صنایع و معادن(دارای نماد اعتماد الکترونیکی)، وزارت فرهنگ و ارشاد (با عنوان موسسه فرهنگی هنری ۲۴) و … در کشور جمهوری اسلامی ایران و در سال ۱۳۸۸ شمسی فعالیت خود را شروع نموده است. این آموزشگاه با هدف ایجاد یک سیستم فراگیر آموزشی جهت تربیت نیروی ماهر صنعتی با روشهای نوین و سنتی تاسیس شده است.

موسسان:

   استفاده از اساتید و مربیان برجسته کشور جز افتخارات اصلی این آموزشگاه می باشد. تمامی این افراد در حوزه های مختلف تخصصی جزء بهترین اساتید مرتبط با رشته مورد نظر خود می باشند. موسسان آموزشگاه به شرح زیر می باشد:

۱- جناب آقای مهندس محمد ادب آوازه

۲- جناب آقای دکتر امیررضا انصاری دزفولی (ساکن خارج از کشور)

۳- جناب آقای دکتر رضا تیرافکن

۴- جناب آقای مهندس مهدی حیدری

۵- جناب آقای مهندس جلال میرحسینی

زمینه فعالیت:

     زمینه فعالیت آموزشگاه فنی و حرفه ای ایجوش در خصوص ارائه خدمات تخصصی آموزشی در صنایع مختلف  می باشد، که به طور کلی اهداف ایجوش را می توان به گروه های ذیل دسته بندی نمود:

۱- برگزاری دوره های حضوری بصورت آزاد و اختصاصی در سراسر کشور
۲- برگزاری دوره های غیرحضوری با استفاده از بسته های جامع آموزش از راه دور در داخل و خارج از کشور
۳- برگزاری دوره های مجازی با استفاده از جزوات قدرتمند آموزشی در داخل و خارج از کشور
۴- صدور گواهینامه معتبر از مراجع داخلی و بین المللی
۵- صدور گواهینامه فردی از سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان فنی حرفه ای
۶- دریافت مجوزات تایید صلاحیت (گواهینامه ۱۷۰۲۰ و ۱۷۰۲۵) برای شرکتها و اشخاص حقوقی
۷- مشاوره و پیاده سازی سیتم های جامع کیفیت (ایزو) و اخذ گواهینامه از مراجع معتبر برای شرکتها و اشخاص حقوقی
۸- تدوین و ارایه بسته های جامع آموزشی جهت رفع نیاز های آموزشی
۹- ارایه جدیدترین استانداردها و آیین نامه های داخلی و بین المللی در تمامی زمینه های فنی و مهندسی
۱۰-ایجاد سیتم فراگیر آموزشی جهت تربیت نیروی متخصص و فنی و همچنین افزایش سطح کیفیت جامع شرکت های داخلی

 

ایجوش بعنوان بزرگترین مرکز برگزاری دوره های فنی و مهندسی

   یکی از مهمترین اهدف آموزشگاه ایجوش (مرکز آموزش و مهندسی جوش ایران) ایجاد یک سیستم فراگیر آموزشی در صنایع مختلف کشور مخصوصاً صنعت نفت و گاز بوده است، در رسیدن به این هدف مهم فراگیران دوره های فنی و مهندسی آموزشگاه در سال ۱۳۹۴ از ۱۰ هزار نفر گذشت که وجود این تعداد فراگیر در دوره های آموزشی یک رکورد بالا محسوب می گردد.

   علاوه بر فراگیران دوره های آموزشی در داخل کشور، برگزاری دوره های تخصصی برای فارسی زبانان و غیرفارسی زبانان خارج از کشور نیز به صورت گسترده ای انجام پذیرفته است. به صورتی که ایجوش در رزومه خود از ده ها شرکت خارجی و بین المللی معتبر در صنایع مختلف، تقدیر نامه آموزشی (جهت آموزش پرسنل شرکت های مذکور) دارد. این افتخار بزرگ در زمینه آموزشی در داخل کشور بی سابقه می باشد و ایجوش بعنوان مرکز آموزش و مهندسی جوش ایران اولین مرکز آموزشی در ایران می باشد، که مفتخر به دریافت آن شده است.

   هم اکنون داوطلبین فراگیر دوره های فنی و مهندسی در آموزشگاه ایجوش در معتبرترین شرکت های ایران و سراسر جهان منجمله کشورهای: کانادا، استرالیا، آمریکا، ایتالیا، سوئد، نروژ، آلمان،ترکیه، عراق، قطر، امارات، افغانستان و … مشغول به فعالیت هستند. آموزشگاه ایجوش به همراه کلیه دانش پذیران آن به عنوان بزرگترین خانواده فنی و مهندسی داخل کشور محسوب می شود.

مرجع علوم فنی و مهندسی

   بدون شک وجود تخصص فنی و مهندسی در صنایع یک کشور باعث پیشرفت آن کشور خواهد شد. برای تربیت و پرورش نیروی متخصص و فنی، نیاز به علوم مناسب، اساتید با تجریه، جزوات قوی، کتاب های آموزشی جامع، فیلم های آموزشی کاربردی و … می باشد.

   ایجوش به عنوان یکی از اصلی ترین تولید کنندگان و ارایه کنندگان، کتاب های آموزشی کاربردی، جزوات آموزشی جامع، فیلم های آموزشی کارگاهی و … می باشد، به طوری که در حال حاضر حجم کلیه اطلاعات حاظر در آموزشگاه ایجوش به صورت مالتی مدیا از ۱۰ ترابایت فراتر رفته و بسته های آموزشی ایجوش در رشته های فنی و مهندسی بعنوان جامع ترین بسته های آموزشی شناخته می شود، که مخصوصا فیلم های آموزشی موجود دربسته ها به عنوان مرجع مورد استفاده آموزشگاه های همکار در سراسر کشور برای کلاس های حضوری شان استفاده می گردد.

   جامع بودن بسته ها و مطالب آموزشی از جمله اهداف مهم برگزاری هر دوره هستند به صورتی که داوطلب با شرکت در یک دوره آموزشی از دریافت اطلاعات و مباحث آموزشی در آن دوره به صورت کامل بی نیاز می گردد. البته این بر عهده فراگیران محترم می باشد که از این مباحث چقدر در کارهای خود استفاده نمایند. ولی به طور کلی بستر مناسب آموزشی برای فراگیران و مخاطبین گرامی فراهم است.

چه نوع دوره ای برای شما مناسب تر است؟

   وجود نیروی متخصص و فنی از جمله شاخص های مهم پیشرفت یک کشور محسوب می گردد. استفاده از روش های آموزشی متنوع و فراگیر جهت تربیت نیروی ماهر و فنی، در نتیجه رشد و شکوفایی صنایع یک کشور الزامی می باشد. با توجه به شرایط مخاطبین دوره های فنی و مهندسی سیستم های آموزشی قدرتمندی مطابق مدل های جهانی طراحی شده است. تفاوت دوره ها

 1. دوره های حضوری

  محل برگزاری این دوره ها در دانشگاه جامع علمی کاربردی اصفهان می باشد. این دوره ها برای اشخاصی که از نظر زمان و هزینه محدودیتی ندارند بسیار مناسب هستند و همچنان به عنوان یکی از قویترین روش های آموزشی محسوب می گردد. در پایان دوره پس از قبولی در آزمون حضوری گواهینامه درخواستی صادر خواهد شد.  همچنین امکان برگزاری این دوره ها (با درخواست رسمی) در سراسر کشور امکان پذیر می باشد. رضایت شرکت کنندگان در این دوره ها بیش از ۹۰ درصد بوده است. اطلاعات بیشتر

 2.  دوره های غیر حضوری

  آموزش در این دوره ها از طریق بسته های قدرتمند و جامع آموزشی انجام می شود. در این دوره ها فراگیران می توانند بدون نیاز به حضور در کلاس  با کیفیت دوره های حضوری آموزش مورد نظر خود را ببینند. این نوع کلاس ها برای داوطلبینی که امکان حضور در کلاس حضوری را ندارند مناسب است. کیفیت آموزشی با توجه به بسته های قدرتمند هر دوره بسیار بالا و قابل توجه است. رضایت افراد شرکت کننده در این نوع دوره ها بیش از ۹۷ درصد بوده است. اطلاعات بیشتر

  ۳٫ دوره های مجازی

  آموزش در دوره های مجازی با استفاده از جزوات و پاورپینت های قدرتمند آموزشی انجام میشود. همچنین داوطلبین در صورت داشتن سوال می توانند با اساتید خود در ارتباط باشند. این دوره ها از نظر هزینه بسیار مناسب هستند و نیاز به حضور در کلاس نخواهند داشت. رضایت شرکت کنندگان در این نوع دوره ها بیش از ۸۰ درصد بوده است. اطلاعات بیشتر

  ۴٫ گواهینامه برای افراد حقیقی

  آموزشگاه ایجوش دارای مجوزات و پروانه های لازم از مراجع مختلف جهت صدور گواهینامه داخلی و بین المللی می باشد. همچنین این آموزشگاه دارای نمایندگی مستقیم از کلیه مراجع معتبر بین المللی و داخلی جهت صدور گواهینامه در زمینه های مختلف می باشد. در صورتی که به مدرک یا گواهی خاصی نیاز دارید با مشاوران ما تماس بگیرید. اعتبار گواهینامه های معرفی شده در آموزشگاه بصورت کامل تضمین می گردد. اطلاعات بیشتر

  ۵٫ گواهینامه شرکتی برای سازمان های حقوقی

  اخذ مجوزات، عضویت، دریافت گواهینامه از مراجع و سازمان های داخلی و بین المللی برای شرکت یا سازمان های فعال در صنعت جز تخصص های اصلی ایجوش می باشد. اگر برای شرکت خود به مدارکی مانند: اخذ تایید صلاحیت بازرسی از سازمان استاندارد (گواهی ۱۷۰۲۰)، تایید صلاحیت برای آزمایشگاه (گواهی ۱۷۰۲۵)، عضویت در AWS آمریکا، عضویت در ASNT، عضویت در ASME و … نیاز دارید، با مشاوران ما تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر

درباره آموزشگاه ایجوش

آموزشگاه ایجوش بعنوان مرکز آموزش و مهندسی جوش ایران، بزرگترین مرکز برگزاری دوره های فنی و مهندسی است که هم اکنون در زمینه های صنعتی دارای دوره های مختلف آموزشی می باشد. دوره بازرسی جوش سطح 1 و 2، دوره بازرسی سندبلاست و رنگ، دوره بازرسی مخازن ذخیره و تحت فشار، دوره آموزش پایپینگ و خطوط انتقال، تست های غیرمخرب، ایمنی و بهداشت صنعتی، کنترل کیفیت، نفت و گازی و ...