انجمن آزمایشات غیرمخرب آمریکا (ASNT)

معرفی گواهینامه:

   این گواهینامه طبق دستورالعمل SNT-TC-1A انجمن آزمایشات غیر مخرب آمریکا (AMERICAN SOCIETY FOR NON DESTRUCTIVE TESTING) و از طرف همان موسسه صادر گردیده و در سراسرجهان از ارزش یکسانی برخوردار هستند. طبق قوانین و استاندارد انجمن آزمایشات غیر مخرب آمریکا افراد سطح 3 و مورد تایید این انجمن می توانند از طرف سازمان ASNT در چهارچوب قوانین مشخص شده (کسب حداقل نمره 70 درصد فراگیر در هر یک از آزمون ها و حداقل معدل 80 در سه آزمون) زیر نظر یک آموزشگاه معتبر اقدام به صدور گواهینامه نمایند. این گواهینامه در داخل و خارج از کشور، مخصوصا در پروژه های ساختمانی، صنعتی، نفت و گاز جزء معتبرترین گواهینامه ها و به عنوان مجوز فعالیت می باشند. با اینکه گواهینامه مذکور از نظر هزینه مناسب تر از سایر گواهینامه های بین المللی است، اما از نظر اعتباری از تمامی گواهینامه های بین المللی معتبر تر می باشد. (گروهی مدعی هستند که گواهی TWI از این گواهینامه معتبر تر است، اما داخل جزوات TWI و منابع آن مرتبا به ASNT ارجاع داده شده است که این ادعا را رد می کند، همچنین اکثر ایرانیان شاغل در خارج از کشور حتی در کشورهای انگلستان و استرالیا دریافت این گواهینامه را نسبت به TWI ترجیح داده اند)

   در دستورالعمل اکثر پروژه های نفتی و گازی، فرایند آزمایشات غیرمخرب بایستی توسط فرد سطح 1 یا 2 دارای این گواهینامه انجام پذیرد. این گواهینامه دارای سه سطح بوده که سطح یک و دو آن در داخل کشور در یک دوره ارائه می شود. تاکنون هیچ شرکت داخلی موفق به ارائه سطح 3 این گواهینامه در داخل کشور نشده است. این آموزشگاه تنها آموزشگاهی خواهد بود که سطح 3 را پس از رفع تحریم ها به داخل کشور خواهد آورد. در حال حاظر شرکت کنندگان در دوره های آزمایشات غیرمخرب می توانند گواهینامه سطح 1 و 2 این سازمان را دریافت نمایند. به محض دریافت مجوز ارائه سطح 3 این گواهینامه از طریق خبرنامه اطلاع رسانی می شود.

   یکی از موارد دیگری که در استفاده از این گواهینامه می توان به آن اشاره نمود، استفاده این گواهینامه در رزومه اشخاصی که متقاضی ویزای سفر کاری به کشورهای اروپایی هستند، می باشد.

زبان گواهینامه:

   امکان صدور این گواهینامه معتبر بین المللی تنها در فرمت مشخص شده و به زبان لاتین می باشد

سازمان صادر کننده گواهینامه:

   انجمن آزمایشات غیر مخرب آمریکا (ASNT) است

امضاء کنندگان:

   توسط یک فرد مورد تایید سازمان که دارای سطح 3 بوده است

اعتبار گواهینامه:

    این گواهینامه ها در صورتی که توسط آموزشگاه معتبری صادر شده باشد جزء معتبرترین گواهینامه های صادر شده در جهان محسوب می شود و قابل ارائه به کلیه مراکز معتبر دولتی و خصوصی را دارا می باشد. این گواهینامه در رزومه کاری مهاجرین به خارج از کشور (جهت دریافت ویزا) یا افراد جویای کار پروژه های نفت و گاز، فوق العاده موثر است.

مدت اعتبار گواهینامه:

   حداکثر سه سال پس از تارخ صدور می باشد که پس از زمان انقضاء به راحتی در سراسر دنیا قابل تمدید است.

نحوه استعلام گواهینامه:

  از طریق سایت www.asnt.org متعلق به کشور آمریکا اعتبار امضاء کننده گواهینامه ثبت شده است. خود گواهینامه نیز در سایت این موسسه و سایت امضاء کننده گواهینامه قابلیت استعلام دارد.

 هزینه های گواهینامه:

   هزینه این گواهنامه علاوه بر هزینه دوره خواهد بود و قیمت آن با توجه به تغییرات در هزینه های مختلف خواهد بود. در صورتی که داوطلب به این گواهینامه نیاز داشته باشد می تواند پس از واریز هزینه به صورت آنلاین و یا غیر آنلاین (شماره حساب های ذکر شده در نحوه ثبت نام) از طریق ارتباط با قسمت آموزش درخواست خود را ارسال نمایید. این گواهینامه هیچ تفاوتی با گواهینامه های حضوری صادر شده ندارد و در حال حاضر در خارج از کشور اکثر این دوره ها به صورت آنلاین و از طریق اینترنت برگزار می شود. این موسسه به دلیل محدودیت سرعت اینترنت در داخل کشور کلاس های آموزشی را از طریق بسته آموزشی برگرزار می نماید.

   اختلاف هزینه با دوره های حضوری به علت حذف هزینه های اضافه مانند هزینه اجاره کلاس، هزینه پذیرایی و نهار، هزینه پرسنل حضوری و … بوده و به هیچ وجه ربطی به اعتبار گواهینامه نخواهد داشت.

نحوه درخواست و دریافت گواهینامه:

   داوطلبین گرامی جهت دریافت گواهینامه ASNT آمریکا، پس از واریز هزینه به یکی از شماره حساب های معرفی شده (در قسمت نحوه ثبت نام) یا به صورت آنلاین، از طریق قسمت ارتباط با واحد آموزش (با ذکر شماره تراکنش / رهگیری و نحوه واریز هزینه) درخواست خود را ثبت نمایند.

آزمون گواهینامه:

    در دوره ذکر شده است. این گواهینامه دارای سه آزمون عمومی، استاندارد و عملی می باشد. که نحوه اجرای آزمون در هر دوره ذکر شده است.

سایر مباحث مرتبط با گواهینامه:

   این گواهینامه دارای مهر برجسته  و هالوگرام می باشد.

   از اینکه جهت جلوگیری از ایجاد ترافیک بر روی خطوط تلفن، ابتدا با دقت راهنمایی های مربوط به دوره ها را مطالعه نموده و تنها در صورت ابهام یا ثبت نام در دوره با پشتیبانی تماس برقرار مینمایید، سپاسگذاریم.

نمونه گواهینامه دوره حضوری:

گواهینامه بین المللی ASNT

گواهینامه بین المللی ASNT

 

 

گواهینامه ASNT آمریکا

گواهینامه ASNT آمریکا

 

 

نمونه گواهینامه ASNT

نمونه گواهینامه ASNT

 

معتبرترین گواهینامه بین المللی

معتبرترین گواهینامه بین المللی

درباره آموزشگاه ایجوش

آموزشگاه ایجوش بعنوان مرکز آموزش و مهندسی جوش ایران، بزرگترین مرکز برگزاری دوره های فنی و مهندسی است که هم اکنون در زمینه های صنعتی دارای دوره های مختلف آموزشی می باشد. دوره بازرسی جوش سطح 1 و 2، دوره بازرسی سندبلاست و رنگ، دوره بازرسی مخازن ذخیره و تحت فشار، دوره آموزش پایپینگ و خطوط انتقال، تست های غیرمخرب، ایمنی و بهداشت صنعتی، کنترل کیفیت، نفت و گازی و ...