سوالات متداول در مورد دوره های غیر حضوری

آموزش در این دوره ها از طریق بسته های قدرتمند و جامع آموزشی انجام می شود. در این دوره ها فراگیران می توانند بدون نیاز به حضور در کلاس  با کیفیت دوره های حضوری آموزش مورد نظر خود را ببینند. این نوع کلاس ها برای داوطلبینی که امکان حضور در کلاس حضوری را ندارند مناسب است. کیفیت آموزشی با توجه به بسته های قدرتمند هر دوره بسیار بالا و قابل توجه است. رضایت افراد شرکت کننده در این نوع دوره ها بیش از 97 درصد بوده است. در ادامه سوالات متداول در خصوص این نوع دوره ها ذکر شده است. در صورت داشت هرگونه سوال دیگر می توانید با پشتیبانی از طریق تلگرام به شماره 09109309003 تماس حاصل فرمایید.

 1. 1
  دوره غیرحضوری به چه صورتی برگزار می گردد؟

  ثبت نام در یک دوره غیرحضوری بصورت آنلاین امکان پذیر می باشد. (حضوری در دفتر اصفهان هم امکان پذیر است)

  پس از ثبت نام بسته آموزشی (شامل لوح فشورده) از طریق پست ارسال خواهد شد و کاربر می تواند دوره خود را مطالعه نمایید.

  در حین دوره در صورت مشکل یا ایراد میتوانید سوال خود را به صورت کتبی مطرح نمایید.

  پس از مطالعه دوره و آمادگی در آزمون، بصورت آنلاین در آزمون شرکت می فرمایید.

  پس از قبولی در آزمون مدارک مورد نیاز برای صدور گواهینامه آموزشی را بارگزاری می نمایید.

  در صورت مردودی در آزمون یک رفع اشکال اینترنتی نموده و مجددا آزمون خواهید داد (بدون هزینه اضافه تا سه بار)

  پس از قبولی در آزمون و تکمیل ثبت نام حدود 2 هفته تا یکماه بعد گواهینامه دوره به آدرس پستی ارسال خواهد شد.

  پس از دریافت گواهینامه آموزشگاه ایجوش می توانید درخواست هر گواهینامه معتبر بین المللی یا داخلی را داشته باشید.

 2. 2
  هزینه یک دوره غیر حضوری شامل چه خدماتی می باشد؟

  هزینه ثبت نام کامل یک دوره شامل:

  ثبت نام در دوره + ارسال بسته آموزشی به سراسر کشور+ هزینه شرکت در آزمون (تا سه بار در صورت عدم قبولی) + هزینه استاد انلاین (تا سه ماه برای رفع اشکالات احتمالی) +هزینه صدور گواهینامه آموزشگاه ایجوش (با امضا مهندس ادب آوازه و دکتر انصاری) + سایر هزینه های پست و مالیات

  لذا داوطلبین گرامی پس از پرداخت هزینه ثبت نام اولیه تا پایان دوره و تحویل گرفتن مدرک آموزشی در آدرس پستی خود هیچگونه هزینه ای پرداخت نمی نمایند.

 3. 3
  ثبت نام در دوره غیرحضوری به چه صورت خواهد بود؟

  برای ثبت نام در دوره غیر حضوری می توانید بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید:

   

  ثبت نام در دوره غیر حضوری

  اگر دوره مورد نظر خود را در دسته بندی بندی های فوق پیدا نکردید می توانید هزینه دوره را از لینک زیر پرداخت بفرمایید:

  پرداخت هزینه دوره بصورت آنلاین

  برای تایید ثبت نام پس از پرداخت هزینه دوره به ای دی تلگرام آموزشگاه به شماره 09109309003 پیام دهید یا تماس بگیرید.

 4. 4
  چگونه از تخفیف برای ثبت نام استفاده کنم؟

  می توانید مبلغ نهایی ثبت نام را پس از کسر تخفیفات از طریق لینک زیر پرداخت بفرمایید:

  پرداخت آنلاین

  پس از پرداخت وجه با احتساب تخفیف می توانید در دوره مورد نظر ثبت نام بفرمایید.

 5. 5
  پس از ثبت نام چه مدت طول میکشد بسته آموزشی به دست من برسد؟

  پس از تایید ثبت نام، در صورت موجود بودن بسته آموزشی درخواستی به آدرس پستی ارسال خواهد شد. در صصورتی که آدرس پستی شما در مرکز استان واقع شده باشد حداکثر طی 1 الی 3 روز کاری و در غیر اینصورت 3 الی 5 روز کاری بسته آموزشی به آدرس پستی تحویل خواهد شد.

 6. 6
  در صورتی که بسته آموزشی را طی موعد مقرر دریافت ننموده ام چه کاری باید انجام دهم؟

  با تماس با یکی از قسمت های آموزشگاه از طریق تلفن یا تلگرام کد رهگیری بسته پستی خود را دریافت نموده و در سامانه زیر آن را جستجو می نمایید:

  رهگیری بسته های پستی

 7. 7
  اگر موقع ثبت نام دوره خود را اشتباه انتخاب نمودم چه کار کنم؟

  با پشتیبانی تماس بگیرید از طریق تلگرام به شماره 09109309003 و تلفن ثابت 03137777403

 8. 8
  شرکت در آزمون آنلاین چگونه است؟

  جهت صدور گواهینامه یک دوره از زمان ثبت نام تا حداکثر به مدت سه ماه (از زمان ثبت نام) فرصت خواهید داشت تا در آزمون دوره شرکت نمایید و نمره قبولی کسب کنید. (نمره قبولی در سامانه ذکر شده است و معمولا بالای 70 درصد می باشد)

  شرکت در آزمون از طریق سامانه آزمون به آدرس زیر می باشد:

  سامانه آزمون

  azmoon.naftir.com

  به خاطر داشته باشید قبل از ورود به آزمون بایستی نام کاربری خود را از طریق لینک زیر فعال بفرمایید:

  فعال سازی نام کاربری

  آزمون به صورت سوالات تستی چهارجواب است. اطلاعات بیشتر در مورد هر آزمون به صورت اختصاصی زمان آزمون داده خواهد شد.

 9. 9
  اگر در آزمون قبول نشدم برای آزمون مجدد چگونه درخواست بدهم؟

  شرط قبولی در آزمون در صفحه اول سامانه آزمون و قوانین هر ازمون ذکر شده است. در صورت عدم قبولی برای شرکت مجدد در آزمون باید از طری لینک فعال سازی دوباره درخواست خود را جهت شرکت در آزمون اعلام بفرمایید:

  فعال سازی نام کاربری آزمون

  تا سه بار فرآیند رفع اشکال و شرکت در آزمون مجدد بدون هزینه می باشد. (در فرصت سه ماهه آزمون)

 10. 10
  برای بارگزاری مدارکم چگونه اقدام کنم؟

  قبل از بارگزاری مدارک خود به کیفیت عکس پرسنلی خود لطفا توجه لازم را داشته باشید. از طریق فرم زیر می توانید مدارک خود را جهت صدور گواهینامه ارسال فرمایید:

  تکمیل ثبت نام

 11. 11
  درخواست گواهینامه بین المللی اضافه به چه صورتی می باشد؟

  از آنجایی که آموزشگاه ایجوش دارای مجوز رسمی آموزشگاه از وزارت کار می باشد، لذا گواهینامه آموزشگاه برای سایر مراجع معتبر صدور گواهینامه قابل استناد بوده و به اعتبار آن گواهینامه سازمان خود را صادر می نمایند. 

  لذا پس از دریافت گواهینامه آموزشگاه ایجوش داوطلب می توانند مستقیما به یکی از مراکز صدور گواهینامه بین المللی مراجعه نموده و گواهینامه آموزشگاه ایجوش را معادل سازی نمایند. 

  البته آموزشگاه ایجوش با تمامی مراجع معتبر و سازمانهای صدور گواهینامه داخلی و بین المللی طرف قرارداد می باشد و می تواند مستقیما برای داوطلبین آموزشگاه خود پس از قبولی در آزمون، گواهینامه درخواست نماید.

 12. 12
  معتبرترین گواهینامه بین المللی در زمینه تست غیرمخرب کدام است؟

  معتبر ترین گواهینامه در زمینه تست غیر مخرب (NDT) گواهینامه انجمن آزمایشات غیرمخرب آمریکا ASNT می باشد. 

  این گواهینامه طبق قوانین انجمن آزمایشات غیر مخرب آمریکا (AMERICAN SOCIETY FOR NON DESTRUCTIVE TESTING) و از طرف همان موسسه صادر گردیده و در سراسرجهان از ارزش یکسانی برخوردار هستند. طبق قوانین و استاندارد انجمن آزمایشات غیر مخرب آمریکا افراد سطح 3 و مورد تایید این انجمن می توانند از طرف سازمان ASNT در چهارچوب قوانین مشخص شده اقدام به صدور گواهینامه نمایند. این گواهینامه در داخل و خارج از کشور، مخصوصا در پروژه های نفت و گاز جزء معتبرترین گواهینامه ها و به عنوان مجوز فعالیت می باشند. با اینکه گواهینامه مذکور از نظر هزینه مناسب تر از سایر گواهینامه های بین المللی است، اما از نظر اعتباری از تمامی گواهینامه های بین المللی معتبر تر می باشد.

  برای کار در زمینه NDT داشتن گواهینامه ASNT LEVEL I & II کفایت می کند و داشتن LEVEL III (لول 3) فقط جنبه آموزشی دارد. در حال حاضر امکان دریافت لول 3 در داخل کشور وجود نداشته و نزدیکترین محل برای دریافت ASNT LEVEL III کشور عراق و شهر اربیل می باشد و نمایندگی ایران آن شرکت به آموزشگاه ایجوش واگذار شده است.

 13. 13
  آیا اعتبار گواهینامه دوره غیرحضوری کمتر از دوره حضوری می باشد؟

  گواهینامه های آموزشی دوره های حضوری، غیر حضوری و مجازی اموزشگاه ایجوش دارای اعتبار کاملا یکسانی می باشند.

  گواهینامه های اضافه سایر مراجع که به اعتبار گواهینامه ایجوش صادر می گردد با گواهینامه حضوری خود مرجع صادر کننده هیچگونه تفاوتی نخواهد داشت.

  گرانتر بودن همیشه نشانه با کیفیت تر بودن نیست!

  با جدید شدن تکنولوژی به مرور زمان دوره های حضوری کمرنگ تر شده اند به صورتی که حتی آزمون های سازمان های دولتی مانند وزارت خانه ها بصورت اینترنتی و غیرحضوری شده اند. تا 10 سال آینده پیش بینی می گردد بیش از 80 درصد آزمون ها بصورت غیرحضوری برگزار شود.

  امکان جابجایی افراد در آزمون حضوری وجود دارد لذا آزمون حضوری روش 100 درصد مطمنی نسبت به غیرحضوری نمی باشد. با پیشرفته شدن سرعت اینترنت امکان کنترل فرد آزمون دهنده در آزمون غیرحضوری به صورت 100 درصدی وجود دارد.

 14. 14
  درخواست گواهینامه اضافه به چه صورتی می باشد؟

  پس از واریز وجه هزینه گواهینامه اضافه به یکی از روشهای آنلاین یا واریز مستقیم می توانید از طریق تلگرام درخواست خود را به شماره 09109309005 ارسال نموده و یا مستقیما با شماره 03137777403 الی 03137777405 (فقط در ساعات اداری صبح) تماس حاصل فرمایید.

  برای اطلاعات بیشتر از هزینه ها می توانید به یکی از قسمت های پشتیبانی یا آموزش از طریق تماس تلفنی یا تلگرام ارتباط برقرار بفرمایید.

 15. 15
  چگونه می توانم از وضعیت صدور گواهینامه یا قبولی آزمون خود اطلاع پیدا کنم؟

  در هر زمان از دوره می توانید جهت اطلاع از پرونده دوره یا دوره های خود با قسمت آموزش تماس بگیرید:

  تلگرام آموزش: 09109309005

  تلفن آموزش: 03137777403 الی 03137777405 (تماس فقط در ساعات اداری)

  لطفا توجه داشته باشید قسمت آموزش فقط در ساعات اداری پاسخگوی دواطلبین محترم می باشد در ساعات غیر اداری با پشتیبانی ثبت نام تماس حاصل فرمایید به شماره تلگرام 09109309003

 16. 16
  دوره مجازی با غیرحضوری چه تفاوتی دارد؟

  آموزش در دوره های غیر حضوری از طریق بسته های جامع آموزشی می باشد. از آنجایی که تهیه این بسته ها به علت دارا بودن فیلم ها زمان بر و پر هزینه می باشد لذا دوره هایی که این بسته های آموزشی را ندارند و فقط آموزش از طریق جزوه هستند به روش مجازی ارایه می گردند.

  در واقع دوره غیرحضوری بسته جامع آموزشی داشته و بسیار کامل می باشد ولی دوره مجازی فقط جزوه دوره حضوری را خواهد داشت. لذا هزینه دوره مجازی کمتر از دوره غیرحضوری می باشد.

  در واقع در دوره مجازی همان جزوه دوره حضوری بصورت فایل پی دی اف در اختیار داوطبین قرار داده می شود. لذا از نظر آموزشی به قدرت دوره های غیر حضوری نمی باشند.

 17. 17
  استعلام گواهینامه انجمن تست غیرمخرب آمریکا به چه صورت می باشد؟

  گواهینامه LEVEL I & II ASNT طبق دستورالعمل ASNT TC-1-A صادر می گردد. در این دستورالعمل برای دریافت LEVEL I & II ASNT باید فرد دارای گواهینامه زیر نظر یک فرد LEVEL III ASNT تایید شود. مجوز کلیه افراد LEVEL III ASNT از طریق ASNT ID در سایت asnt.org قابل استعلام هستند.

  توجه بفرمایید که اعتبار این گواهینامه در سراسر جهان یکسان می باشد و در حال حاضر تعداد زیادی از متقاضیان دریافت این گواهینامه ایرانیان و حتی غیر ایرانیان ساکن کشورهایی چون کانادا، استرالیا، سراسر اتحادیه اروپا، آمریکا و …. می باشند. که گواهینامه این افراد پس از صدور از طریق پست بین المللی DHL ارسال می گردد. (هزینه این نوع گواهینامه در خارج از کشور حداقل 10 برابر قیمت داخل می باشد)